İletişim Bilgileri

ELSİ ELEKTRONİK - Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: Sinan Tüfekçioğlu
  • Telefon numarası: +90 (264) 277-85-98
  • MSN: elsiguvenlik@hotmail.com
  • Adres: Cumhuriyet Mah. Kayın Sok. No:13 Yılmazer İşhanı K:2 D:5, Adapazarı, Sakarya, 54100, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

IP Teknoloji, Güvenlik ve Entegre Güvenlik Teknolojileri

IP Teknoloji, Güvenlik ve Entegre Güvenlik Teknolojileri

20.12.2011

Çok yakın zamana kadar gerçek anlamda IP erişim kontrol sistemi bulunmamaktaydı. Genelde Gözetim ve iletişim alanında hibrit teknolojiler kullanılmaktaydı. Günümüzde IP CCTV Kamera Güvenlik Sistemleri Alanında IP Teknolojilerinde sistem kurulumlarının birçok yararı bulunmaktadır. IP Teknolojilerin Üstünlükleri şunlardır:

Kurulum: Yeni projelerde daha az kablolama ile istediğimiz noktaya kadar kolaylıkla kurulum yapılabilir. Ayrıca ileride istendiği takdirde Sistemler (IP CCTV) kolaylıkla genişleyebilmektedir. Yine IP CCTV alanında Network üzerinden veriler kolaylıkla depolanabilmektedir.

Teknoloji: IP Sistemlerde, ethernet üzerinden güç aktarma yapılabilmektedir. PoE (Power Over Ethernet) ile Tek bir Kablo üzerinden hem data hem de Güç iletilebilmektedir. Buda Güç kablolarını ortadan kaldırmaktadır burada hem ağ hem de güç kaynağı tekbir kablo üzerinden sağlanmaktadır.

Altyapı: Erişim kontrolü uygulanan her kontrol için zaten IP/IT sistem mevcuttur. Kurulumda mevcut sistemler kolaylıkla kullanılabilir. Eğer gerekirse IP sistemler kablosuz sistemlere kolaylıkla entegre edilebilir yapıya sahip olması IP sistemlerin üstünlüğüdür.

Bakım: IP Sistemlerde, sistemin bakımı analog sistemlere göre daha kolay olabilmektedir. Gerektiğinde sistemlere uzaktan müdahale imkanı mevcut olabilmektedir. Aynı zamanda bir sistemin parçaları bağımsız olarak hareket edebildiğinden dolayı birinde arıza meydana geldiğinde sistemin diğer parçaları çalışmaya devam edebilmektedir.

Entegrasyon: IP Sistemlerde, sistemlerin birbirine entegrasyonu yapılabilmektedir. Bu sayede Daha kolay izleme ve meydana gelen hatalarda sistemlere kolay müdahalenin önü açılmaktadır ve arıza süreleri ve maliyetlerinde azalmalar sağlanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse IP CCTV Sisteminin birlikte çalıştığını varsayarsak ve bu iki sistem bir yazılım programı üzerinden entegre edilirse istenmeyen olaylara müdahaleler kolaylaşabilmektedir ve sistemi izlemekle görevli operatörlere büyük kolaylıklar sağlanabilmektedir.

Entegre Sistemler (Entegre Güvenlik) : Entegre sistem tek kullanıcı ara yüzü demek olduğu için kurulum eğitim ve operasyon kolaylaşır. Sitem yönetimi ve diğer fonksiyonların tekrar edilmesi gerekmez. Tek kullanıcı girişi ile tüm güvenlik fonksiyonları kullanılabilir.

Yukarıda da açıklandığı gibi IP tabanlı Sistemler, sistem berraklığı ve esnekliği, daha düşük maliyetle daha üstün verimlilik , daha yüksek seviyede işlevsellik ve genelde güvenliğin daha üst düzeyde sağlanması için büyük avantajlar sağlamaktadır.

Günümüz güvenlik teknolojileri hızla entegre güvenlik sistemlerine doğru gitmektedir ve geleceğin güvenlik teknolojileri entegre güvenlik teknolojileri olacaktır.