İletişim Bilgileri

ELSİ ELEKTRONİK - Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: Sinan Tüfekçioğlu
  • Telefon numarası: +90 (264) 277-85-98
  • MSN: elsiguvenlik@hotmail.com
  • Adres: Cumhuriyet Mah. Kayın Sok. No:13 Yılmazer İşhanı K:2 D:5, Adapazarı, Sakarya, 54100, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

Neden IP Güvenlik ve Gözetim Sistemi?

Neden IP Güvenlik ve Gözetim Sistemi?

20.12.2011

IP-network kamera ve video sunucularındaki gelişmeler, konvansiyonel CCTV (kapalı devre televizyon) sistemlerinde yeni bir kavramın oluşmasını sağlamıştır; Network CCTV. TCP/IP'nin hız, ekonomi, esneklik ve uyumluluk avantajları ile güvenlik amaçlı video teknolojisi yeniden tanımlanmış ve aşağıda özetle verilen büyük avantajlar sağlanmıştır.

• IP tabanlı gözetim ve güvenlik sistemleri, tek bir kameradan başlayıp yüzlerce hatta binlerce kameraya kadar genişleyebilir. Tüm kameralar birbirlerinden bağımsız konfigüre edilerek, tamamının aynı veya farklı hızlarda ve görüntü kalite seviyelerinde video sağlamaları ve kayıt etmeleri sağlanabilir. Konvansiyonel CCTV ve DVR sistemlerdeki gibi 4,9,16 adet gibi kurulum sınırlamaları yoktur.yani 1 tane kameradan başlayıp 4-8-16 gibi belli kısıtlayıcı rakamlar olmadan isteğe göre özgürce genişleyebilen sistemlerdir.

• Düşük kablolama maliyeti ve kullanım esnekliği sağlar. IP kamera ve video sunucular, video, ses ve data iletimi için Cat 5 – Cat 6 gibi mevcut bilgisayar ağlarında kullanılan bakır telleri kullanır. Bilgisayar ağı bulunan hemen hemen tüm binalarda hazır bulunan bu kablolar ile kolay kurulum, hızlı bağlantı, düşük maliyet ve kullanım esnekliği sağlar. Konvansiyonel CCTV ve DVR sistemlerde kullanılan koaksiyal gibi pahalı, kurulum ve kullanım esnekliği olmayan özel kablo ve kablolama yöntemleri gerektirmez.

• Uzaktan hızlı ve kolay erişim imkanı. Kaydedilmiş veya gerçek zamanlı canlı görüntülere, dünyanın başka herhangi bir yerinden hemen, hızlı ve güvenli şekilde erişim ve izleme imkanı sağlar. Konvansiyonel CCTV ve DVR sistemlerdeki gibi uzaktan izleme için sunucu ve yazılım zorunluluğu yoktur.

• Internet'in sağladığı bütün kolaylık ve konfordan doğrudan faydalanmayı sağlar. Video ve ses iletimi için, kameralar veya video kaynakları dışında ilave donanım ve yazılımlar gerektirmez.
• Daha ekonomik şekilde sistem tasarımı ve kurulumu sağlar. Kurulu bilgisayar ağlarıyla kolay entegrasyon ve mevcut kaynaklardan faydalanabilme yetenekleri sayesinde IP güvenlik ve gözetim sistemleri, konvansiyonel sistemler ile karşılaştırıldığında sistemin bütünü göz önüne alındığında daha düşük sisteme sahip olma maliyeti ve daha düşük işletim maliyeti avantajı sağlar.

• Kablolama zorluğu olan uygulamalarda, 802.11 b/g gibi endüstri standartlarında kablosuz dönüşüm ve kullanım kolaylığı ve esnekliği sağlar. Kablosuz network ekipmanları ile (router, bridge vb.) geniş alanlı kablosuz video ağlarının kurulumu sağlanabilir.

• IP kamera veya sunucuları, tıpkı bir internet sunucusu gibi çalışırlar, kendi işlemcisi, işletim sistemi, belleği, web sunucusu, network ara yüzü, sayısal giriş / çıkışlar (sensör girişleri, röle çıkışları) ve kameraya sahip birer bilgisayardır. Bundan dolayı görüntü iletimi, kaydı, çeşitli şartlarda (hareket algılama durumunda, sürekli veya tanımlı zaman aralıklarında) yapılabilmekte, sayısal girişlerine bağlı olarak akıllı bir alarm sistemi gibi uyarı ve ihbar sistemi olarak da çalışabilmektedirler.